O NAS

psychomama_Julia

PSYCHOMAMAJULIA

Jest pierwszym blogiem eksperckim i społecznością na Instagramie w języku polskim, która jest dedykowana:

Nie psychologii dzieci. Nie psychologii mam.

Ale psychologii RODZICIELSTWA i RODZICOM.

MISJA

Parents First – zupełnie odmienne podejście od mainstreamowej psychologii skoncentrowanej wokół dzieci
i wokół zaspokajania potrzeb dzieci w pierwszej kolejności.

Parents First znaczy, że fizyczne i psychiczne zdrowie rodziców jest kluczowe dla dobrostanu całej rodziny. Julia zachęca rodziców, żeby dbali o sobie, nie dawali innym nieproszonych rad, ale też żeby nie brali
do siebie żadnych nieproszonych uwag, rad czy komentarzy.

RÓWNOŚĆ RODZICÓW –
celem psychomamy jest mówienie zarówno do mam, ALE TEŻ do ojców – żeby zmienić powszechną narrację o „macierzyństwie” na narrację o „rodzicielstwie”. Julia dzieli się wiedzą o tym jak mężczyźni
są nierówno i niesprawiedliwie traktowani, i co to oznacza dla rodzin i kolejnych generacji. Psychomama porusza również temat nieporuszany w polskim internecie – jak WYCHOWYWAĆ SYNA.

PSYCHOMAMAJULIA

Julia jest założycielką pierwszej w Europie agencji badań rynkowych, która specjalizuje się
w psychologii kłamstwa. Jest znanym międzynarodowym ekspertem ludzkich zachowań
i natury ludzkiej – występowała
na międzynarodowych scenach, m.in. razem
z doradcą strategicznym Baracka Obamy na temat psychologii współczesnych ludzi. Wywiad z nią ukazał się na pierwszej stronie największej ekonomicznej gazety w Indiach.

Pierwsza i jedyna osoba w Polsce, która występowała na prestiżowym festiwalu Cannes Lions 3 razy z rzędu (miała wystąpić czwarty raz, ale była w 8-mym miesiącu ciąży i linie lotnicze nie wpuściły jej na podkład).

Julia jest nazywana kolorowym ptakiem, nie tylko ze względu na jej kolorowy, wyrazisty, czasami ekstrawagancki styl ubierania się i niechęć do czarnego, ale przede wszystkim ze względu na jej charyzmatyczną osobowość oraz odwagę w wyrażaniu własnych opinii, często radykalnie różnych od opinii i perspektyw ogólnie przyjętych.

Po tym jak zrealizowała w swojej agencji badawczej ponad 300 projektów dotyczących rodzicielstwa – zdecydowała się dzielić swoją wiedzą oraz innym sposobem myślenia – tworząc społeczność PSYCHOMAMA_JULIA.

PSYCHODADDY_FERGUS

Jego kariera designera zapiera dech w piersiach… Fergus jest znany na całym świecie. Jest twórcą najbardziej epickich reklam na świecie (dokładnie 6ciu reklam – tyle jego reklam jest na liście najlepszych reklam XX wieku).

To Fergus sprawia, że psychomama_julia jest nie tylko wiedzą, ale także zabawą i dawką codziennego życia. Jest radosną częścią psychomamy i teraz może dodać do swoich wielu talentów również… śpiewanie krowom (ulubione stories wśród społeczności psychomama), uczenie umiejętności prezentacyjnych (jeszcze bardziej lubiane wśród społeczności), oraz pokazywanie na co dzień jak być tatą, o którym marzy każde dziecko.

Społeczność psychomama „błaga” go, aby stworzył kursy dla mężczyzn – gdyż wielokrotnie pokazuje jak być perfekcyjnym partnerem – który sam buduje dom (nieustannie od 3 lat), gotuje, sprząta dom, a jednocześnie jest wyjątkowo wspierający i romantyczny. A wszystko co robi… robi bez filtrów Instragrama. Cóż można powiedzieć… nikt nie jest doskonały, ale on jest naprawdę blisko.

PSYCHOBABY_WILDE

Wilde – najcudowniejsze dziecko na świecie.
OK, może są inne równie cudowne dzieci, ale on zdecydowanie zasługuje na swoje imię – totalnie wilde (dziki) i niekonformistyczny (nieulegający trendom). Wilde nigdy nie chodzi – on biega – odkąd skończył 8 miesięcy. Mówi w języku UFO, przygotowując się do mówienia w 3 ludzkich językach (polski, angielski i rosyjski).

Wilde nie lubi zabawek, które są po prostu zabawkami. Uwielbia narzędzia Fergusa, z których robi swoje zabawki. Używa śrubokręta odkąd ma 18 miesięcy i pędzla do malowania domu odkąd ma 20 miesięcy.

Jest bardzo zdecydowany jeśli chodzi o swoje preferencje – wie co lubi, a czego nie.

Nienawidzi butów – uwielbia kałuże.

Nienawidzi warzyw – uwielbia owoce.

Nienawidzi się kąpać – uwielbia ocean.

Wilde jest żywym dowodem, że cuda się zdarzają i że śpiewacy operowi nie mają najsilniejszych głosów na świecie. Pavarotti śpiewa jak wróbelek w porównaniu do głosu Wilde’a.